اطلاعیه ها

مقررات برگزاری غیر حضوری دوره های حفاظت در برابر اشعه

date-icon1399/2/31 چهارشنبه
archive-icon
print-icon
email-icon
مقررات برگزاری غیر حضوری دوره های حفاظت در برابر اشعه
مقررات برگزاری غیر حضوری دوره های حفاظت در برابر اشعه
 
با توجه به درخواست موسسات آموزش حفاظت در برابر اشعه مبنی بر ارائه خدمات آموزشی در قالب غیر حضوری، به اطلاع می رساند مراکز دارای مجوز می توانند به شکل موقت و تا زمان بازنگری "ضوابط برگزاری دوره های حفاظت در برابر اشعه" و اعلام ضوابط صدور مجوز بلند مدت آموزش غیر حضوری ، با رعایت شرایط ذیل نسبت به برگزاری این دوره ها قدام نمایند.
 
مقررات عمومی
 1. برگزاری آموزش غیر حضوری در دو شکل زیر امکان پذیر است.:

الف) آموزش الکترونیکی برخط (آنلاین): نوعی آموزش الکترونیکی که در محیط وب  يک کلاس درس را بوسيله امکاناتي نظير کنفرانس ويدئويي و سيستم هاي چندرسانه اي شبيه سازي مي کند به گونه ای که مطالب آموزشی ارائه شده توسط مدرس به شکل پخش مستقیم در اختیار کاربر قرار می گیرد.

ب) آموزش الکترونیکی برون خط : نوعی آموزش الکترونیکی که در آن اسلاید های آموزشی در محیط وب بارگذاری می شود و یا در قالب لوح فشرده در اختیار فراگیران قرار می گیرد تا نسبت به مطالعه آن اقدام نمایند.
 1. دروس عملی می تواند به شکل حضوری و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و یا در قالب  فیلم آموزشی به فراگیران آموزش داده شود.
 2. آزمون دوره های غیرحضوری با نظارت واحد قانونی برگزار خواهد شد که درخصوص زمان و چگونگی آن متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد..
 3. مجوز آموزش غیر حضوری تنها برای دوره های پایه حفاظت در برابر اشعه صادر می شود و دوره های تخصصی و کاربردی را شامل نمی گردد. همچنین هر موسسه فقط مجاز به برگزاری غیر حضوری دوره هایی خواهد بود که در پیوست یک مجوز آن موسسه ثبت شده است.
   
  مقررات ویژه آموزش الکترونیکی بر خط
   
 4. متقاضی مجوز آموزش الکترونیکی برخط باید قبل از درخواست مجوز نسبت به تامین و مشخص نمودن یک سامانه آموزش تحت Web   اقدام نماید. موسسه مي تواند از سامانه هاي مرسوم جهت آموزش الکترونیکی آنلاین استفاده نموده و يا راساَ نسبت به ايجاد یا تهیه سامانه اختصاصی اقدام نمايد.  سامانه آموزش الکترونیکی باید قبل از به کارگیری به واحد قانونی معرفی گردد.
    
 5. سامانه آموزش الکترونیکی آموزشگاه باید دارای خصوصیات زیر باشد:
 • در آموزش آنلاین امکان حضور و غیاب و پرسش و پاسخ فراگیران شرکت کننده در دوره را داشته باشد.
 • فاقد منوهای پیچیده باشد و با مرورگرهای رایج و فونت های فارسی متداول هماهنگ باشد. همچنین اجزاي محتوا بايستي تابعي از فرمت هاي معروف و در دسترس مانندGPG,MP4,MP3,PDF, PPT و ... باشد.
 • جهت دسترسی آسان تر کارآموزان، در صورت امکان نیازی به نصب هرگونه نرم افزار قبل و در حين استفاده از درس نداشته باشد.
 • قابلیت ارتباط صوتی و تصویری بین مدرس و شرکت کنندگان و همچنین امکان تایپ را داشته باشد.
 • قابلیت ضبط کلاس درسی و باز پخش آن را داشته باشد.
 1. موسسه موظف است به منظوراعمال نظارت، قبل از برگزاری دوره های برخط دسترسی واحد قانونی به سامانه آموزش الکترونیکی را فراهم سازد و نسبت به اعلام نام کاربری و گذرواژه تخصیص یافته برای واحد قانونی اقدام نماید.
 2. موسسه موظف است تمهیدات لازم جهت پاسخگویی به مشکلات فنی فراگیران جهت ارتباط با سامانه و ارایه راهنمای استفاده از آموزش الکترونیکی را فراهم نماید.
 3. ضروری است موسسات آموزشی نسبت به ثبت دوره های بر خط در سامانه آموزش حفاظت در برابر اشعه همراه با ثبت برنامه درسی و مشابه با دوره های حضوری اقدام نمایند. حداکثر تعداد شرکت کنندگان در هر دوره آموزشی برخط 40 نفر می باشد.
   
  مقررات ویژه آموزش الکترونیکی برون خط
   
 4. ضروری است در تهیه اسلاید های مربوط به آموزش برون خط صدای مدرس روی اسلاید ها قرار گیرد و به منظور وضوح مناسب مطالب درسی صرفا اسلاید ها نمایش داده شود و از نمایش کلاس درس و مدرس اجتناب گردد مگر اینکه در ابتدا و انتهای درس باشد.
 5. اسلاید های آموزشی تهیه شده برای آموزش های برون خط باید فبل از به کارگیری به واحد قانونی ارسال شوند.
 6. علاوه بر اسلایدهای آموزشی ، ارسال فایل الکترونیکی یا نسخه کتبی کتاب یا جزوات برای فراگیران به عنوان منبع درسی مکمل الزامی است. ضمن اینکه توصیه می شود از دیگر مصادیق محتوی آموزشی مانند فیلم و انیمیشن نیز استفاده شود.
 7. ضروری است موسسات آموزشی جهت رفع اشکال فراگیران شرکت کننده در دوره های برون خط، جلساتی را با حضور اساتید پیش بینی نمایند. این جلسات می تواند با حضور فراگیران در محل موسسه و یا به شکل آنلاین برگزار شود.
 8. ضروری است موسسات آموزشی نسبت به ثبت دوره های برون خط در سامانه آموزش حفاظت در برابر اشعه بدون ثبت برنامه درسی اقدام نمایند.
   
 
مدارک لازم جهت شروع فعالیت در قالب آموزش برخط
 1. نامه درخواست
 2. معرفی سامانه آموزشی با شرایط قید شده در بند 6 به همراه نام کاربری و گذرواژه تخصیص یافته برای واحد قانونی
   
  مدارک لازم جهت شروع فعالیت در قالب آموزش برون خط
 1. نامه درخواست
 2. معرفی لینک سامانه آموزشی که محتوی آموزشی روی آن قرار گرفته است به همراه نام کاربری و گذرواژه تخصیص یافته برای واحد قانونی و یا ارسال لوح فشرده اسلاید ها
  توجه:
  موسسات با  ارسال مدارک فوق الذکر می توانند نسبت به ثبت و برگزاری غیر حضوری دوره های آموزشی اقدام نمایند و تا قبل از ارائه مدارک مذکور  مجاز به ثبت دوره های غیر حضوری در سامانه خدمات آموزشی حفاظت در برابر اشعه نیستند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آرشیو
 • تعداد بازدید این صفحه:43355
 • تعداد بازدیدکنندگان سایت:72471706
 • تعداد بازدید امروز سایت:14039
 • تعداد بازدید امروز این صفحه:48
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

login